Anakilavuz – Anneler Bu Sözlüğü Çok Sevecek

by sistem on 03 Mayıs 2012


Anakilavuz.com

Aslında sadece anneler değil işini bilen ya da bilmek isteyen babalar da bu sözlüğü çok sevecek. “Anne olunca anlarsın” deyiminin arkasında yatan “know how” vurgusunu sözlük konseptine taşıyan anakilavuz.com sıradan bir sözlük olmak yerine yenilikçi pek çok yaklaşım ile annelere ve anne adaylarına rehberlik gösterecek bir sosyal sözlük projesi olmayı hedeflemiş gözüküyor. “Kampanyalar” ve “etkinlikler” bölümlerinden üyelerine hediyeler verirken bununla yetinmeyip üyelerinin bir araya gelip etkinliklere katılmalarını sağlıyorlar. Ekşi sözlük’ün oturttuğu “jargon”un oldukça ötesinde olan anakilavuz.com aynı zamanda sözlük yazılımının ne kadar esnek olduğunun da bir kanıtı oluyor. Bu ve benzeri tematik sözlüklerin açılacağını ve açılması gerekliliğini pek çok kez hatırlatmıştık. Anakilavuz bu alanda müthiş bir örnek ve bayrak gemisi olacak gibi durmakta.

Kendilerini bu girişimlerinden ve bilhassa özverili çalışmalarından ötürü Fabrikod olarak tebrik ediyoruz!

http://www.anakilavuz.com


Ana Kılavuz Nedir?

Ana Kılavuz bir grup annenin kurduğu bir başvuru sitesidir. Yeni annelerin, hamilelerin, babaların, baba adaylarının, halaların, teyzelerin, amcaların yani hayatlarında bebek olan herkesin alışveriş öncesi rehberi olacaktır. Böyle büyük bir iddiası vardır çünkü buradaki bütün ürün – marka yorumları bizzat ürünleri deneyimlemiş ebeveynler, bebek yakınları tarafından yazılmıştır.

Herkes girip anne – bebek – baba – hamile ürünleri ile ilgili yorumlara bakarak alışveriş tercihini daha güvenle yapabilir, aynı şekilde üye olarak kendisi de kullandığı ürünler hakkında yorum yapabilir.

Sözlüğü amacı dışında kullananlar ve kötü amaçlı kullanan yazarlar engellenecektir.

İyi eğlenceler

Leave a Comment

Previous post:

Next post: