Son zamanlarda en çok talep aldığımız ve gerçekten de bize göre çok mantıklı olan yurt dışında sözlük formatının denenmesi bizleri sevindiriyor. Sözlüğün kolay çevrilebilir yapısı sayesinde yaşadığı ülkenin “ekşi sözlüğü” olma hayali girişimcilerde çok yüksek. Ekşi Sözlük Türkiye’nin en fazla hit alan siteleri arasında yer alıyor, yurt dışında o ülkenin ekşi sözlük’ü olmak gerçekten heyecan verici. Yoğun bir çalışma  ile bunun mümkün olduğuna inanıyoruz. Elbette sözlük formatının ülkede oturması sabır ve vakit istiyor ama oturduktan sonra getirdikleri çok yüksek olacaktır.

Sözlük Sistemi aşağıdaki dillerde yayında:

 • İngilizce
 • Almanca
 • Fransızca
 • İspanyolca
 • Arapça
 • Rusça
 • Kazakça
 • Bulgarca
 • Boşnakça
 • Yunanca
Aldığımız Talepler
 • İbranice
 • Romence
 • Portekizce
 • Çince
 • Japonca

Bugüne kadar Sözlük Sistemi altyapısı ile açılmış tüm sözlükler için tıklayınız.

{ 0 comments }

Sözlük Sistemi dünyaya açılmaya devam ediyor. Son sözlüğümüz Kaftolexiko ile Yunanistan’a açılıyoruz. Sözlüğümüze bol şans diliyoruz!

http://kaftolexiko.com

{ 0 comments }

Anakilavuz.com

Aslında sadece anneler değil işini bilen ya da bilmek isteyen babalar da bu sözlüğü çok sevecek. “Anne olunca anlarsın” deyiminin arkasında yatan “know how” vurgusunu sözlük konseptine taşıyan anakilavuz.com sıradan bir sözlük olmak yerine yenilikçi pek çok yaklaşım ile annelere ve anne adaylarına rehberlik gösterecek bir sosyal sözlük projesi olmayı hedeflemiş gözüküyor. “Kampanyalar” ve “etkinlikler” bölümlerinden üyelerine hediyeler verirken bununla yetinmeyip üyelerinin bir araya gelip etkinliklere katılmalarını sağlıyorlar. Ekşi sözlük’ün oturttuğu “jargon”un oldukça ötesinde olan anakilavuz.com aynı zamanda sözlük yazılımının ne kadar esnek olduğunun da bir kanıtı oluyor. Bu ve benzeri tematik sözlüklerin açılacağını ve açılması gerekliliğini pek çok kez hatırlatmıştık. Anakilavuz bu alanda müthiş bir örnek ve bayrak gemisi olacak gibi durmakta.

Kendilerini bu girişimlerinden ve bilhassa özverili çalışmalarından ötürü Fabrikod olarak tebrik ediyoruz!

http://www.anakilavuz.com


Ana Kılavuz Nedir?

Ana Kılavuz bir grup annenin kurduğu bir başvuru sitesidir. Yeni annelerin, hamilelerin, babaların, baba adaylarının, halaların, teyzelerin, amcaların yani hayatlarında bebek olan herkesin alışveriş öncesi rehberi olacaktır. Böyle büyük bir iddiası vardır çünkü buradaki bütün ürün – marka yorumları bizzat ürünleri deneyimlemiş ebeveynler, bebek yakınları tarafından yazılmıştır.

Herkes girip anne – bebek – baba – hamile ürünleri ile ilgili yorumlara bakarak alışveriş tercihini daha güvenle yapabilir, aynı şekilde üye olarak kendisi de kullandığı ürünler hakkında yorum yapabilir.

Sözlüğü amacı dışında kullananlar ve kötü amaçlı kullanan yazarlar engellenecektir.

İyi eğlenceler

{ 0 comments }

Sözlük Sistemi bu güne kadar Türkiye’de oldukça popüler olmuş durumdaydı. Sözlük Sistemi kuruluşundan bu güne kadar 100′e yakın sözlüğün yazılımı görevini sürdürdü. 2010 yılından itibaren sözlük projesi gelen talepler doğrultusunda yurt dışına da açılmaya başladı. Yazılım ingilizce, fransızca, ispanyolca, rusça, kazakça, boşnakça ve son olarak arapça dillerine çevrilerek Türkiye dışına hizmet vermeye başladı.

Premium hizmet verdiğimiz Mafi Mushkila arap dünyasını sözlük konsepti ile tanıştırmayı hedefliyor. Dubai merkezli olan Mafi Mushkila projesi sistemin multi language desteği ile hem ingilizce hem arapça olarak kullanıcılarına hizmet verecek. Arap baharının internete getirdiği hareket sözlükle birleştiğinde oldukça renkli bir sözlük ortaya çıkacağını düşünüyoruz.

Şimdiden bu oluşuma başarılar diliyoruz.

http://www.mafimushkila.com

{ 0 comments }

Sözlük Sistemi’nin dil desteği sayesinde yazılımımız Türkiye dışında da hizmet vermeye devam ediyor. Bu güne kadar ingilizce, fransızca, ispanyolca, rusça, kazakça, arapça açılan sözlükler bu akımın devam edeceğinin göstergesi.

Fundictionary de İngilizce dilinde hizmet verecek bir diğer girişimimiz. Kendilerini “a fun place” olarak tanımlayan girişimimize başarılar diliyoruz.

{ 0 comments }

Psikolog Sözlük – Yeni Bir Tematik Sözlük

27.03.2012

Sözlük Sistemi ailesi her gün biraz daha genişlerken tematik sözlüklerle referansları güncelleniyor. Psikolog Sözlük psikoloji ile ilgilenenleri bir araya toplama hedefinde. Kendilerine başarılar diliyoruz.

Read the full article →

Bet.com.tr ve Gezgin Sözlük Açıldı

06.10.2011

Sözlük Sistemi projeleri hayata geçirmeye devam ediyor. Son çalışmalarımız Bet.com.tr ve Gezgin Sözlük yayın hayatına başladı.

Read the full article →

Sözlük.org Premium Yayında!

22.09.2011

Sözlük.org uzun ve zahmetli bir proje safhasının sonunda yayında. Türkiye’de sözlükler artık sosyal medya gereksinimlerini yakalamaya başladılar. Sözlük.org da getirdiği yeniliklerle göz dolduruyor. Gelişmiş fotoğraf galerisi, youtube ve vimeo entegrasyonlu video galerisi başta olmak üzere sözlüğü yalnızca entrylerden oluşan bir platformdan çıkartıp içerik sınıflarını genişletiyor. Entrylerin üzerinde yer alan tablar vasıtasıyla başlıklara ait fotoğraf ve [...]

Read the full article →

Rusça Sözlük Noviy Slovar Açıldı

18.08.2011

İnilizce, Fransızca, İspayolca ve son olarak Rusça sözlük. Sözlük Sistemi globalleşiyor. Siz hala sözlüğünüzü kurmadınız mı? http://www.noviyslovar.com

Read the full article →

Hepsiburada: İlk Kurumsal Ekşi Sözlük Hesabı

08.08.2011

Beklediğimiz gibi Ekşi Sözlük’te kurumsal hesaplar konululmaya başlandı. Ekşi sözlük yıllardan beri bir nevi şikayetvar.com görevi yapıyordu. Bildiğiniz üzere şikayetvar şirketlere kurumsal hesap vererek şikayetçilerin dertlerine doğrudan cevap verilmesini sağlıyor. Bunu mantıklı gören ekşi PR ekibi firmaları bağlamaya başladı gibi. Yazarlar şu adresten hepsiburadanın kullanıcı bilgilerine ulaşabilirler. http://www.eksisozluk.com/info2.asp?n=hepsiburada

Read the full article →